Fizykoterapia

Fizykoterapia

Fizykoterapia jest działem Fizjoterapii, który wykorzystuje działanie czynników fizycznych w celu leczenia i zapobiegania uszkodzeniom ciała, a wszystko to w celu poprawy stanu zdrowia. Jest jednym z czynników wspomagających cały proces rehabilitacji. Dlatego stosowanie fizykoterapii jako jedynej metody może nie przynieść pożądanych skutków.

 

Bardzo ważna jest tutaj odpowiednia praca z terapeutą, który pokieruje procesem leczenia. Fizykoterapia często stosowana jest jako zabieg poprzedzający do terapii manualnej, powięziowej czy masażu jako przygotowanie do zabiegu. Przy połączeniu fizykoterapii, pracy indywidualnej, odpowiednio dobranych ćwiczeniach i profilaktyce, wtedy możemy mówić o kompleksowym ( holistycznym ) podejściu do problemów każdego pacjenta.

 

W skład tych metod leczenia w moim gabinecie wchodzą:

  • Elektroterapia
  • Laseroterapia
  • Ultradźwięki

 


 

Laseroterapia

Laseroterapia, jest to stymulacja procesów leczniczych organizmu za pomocą promieniowania laserowego. Do zabiegów fizykoterapii stosujemy laser biostymulacyjny.

Laseroterapia niesie za sobą wiele korzyści, takich jak: zmniejszenie dolegliwości bólowych, działa przeciwzapalnie, sprzyja regeneracji tkanek oraz przyspiesza gojenie ran, poprawia ukrwienie tkanek oraz ich odżywianie. Swoistą cechą oddziaływania promieniowania laserowego na żywe komórki jest zwiększenie syntezy kolagenu, oraz stymulacja procesów odpornościowych.

 

Elektroterapia

Używając aparatów do elektroterapii leczymy objawy wielu schorzeń takich jak schorzenia układu ruchu, niedowłady neurologiczne, wzmożone napięcia mięśniowe, stany zapalne, obrzęki i wiele innych. Ich działanie w zależności od rodzaju prądu polega na zmniejszaniu bólu, usprawnianiu krążenia, stymulacji bądź relaksacji mięśni, przyspieszenie resorpcji krwiaków i obrzęków, wspomaganie procesów regeneracji komórek i tkanek, stymulacji nerwów obwodowych, przywracanie równowagi fizjologicznej mięśni.

 

Ultradźwięki

Ultradźwięki to fale akustyczne charakteryzujące się wyższą częstotliwością drgań niż zakres słyszalności ucha. Drgania przenoszone z jednej cząsteczki na drugą odpowiadają za powstanie podłużnej fali mechanicznej. Dzięki temu dochodzi do mikro masażu tkanek, jak również wywiera efekt cieplny (wytworzenie ciepła) oraz fizykochemiczny (utlenianie). Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia bólu, zahamowania procesów zapalnych, obniżeni napięcia mięśni, przyspieszenia wchłaniania tkankowego oraz powstania związków aktywnych biologicznie.

Potrzebujesz pomocy doświadczonego i wykwalifikowanego fizjoterapeuty?