Masaże

Masaże

Masaż to zabieg fizjoterapeutyczny, w którego trakcie tkanki ulegają sprężystemu odkształceniu. Aby przyniósł rezultaty, musi być przeprowadzony w odpowiednim tempie i z właściwą siłą. W zależności od rodzaju może mieć działanie relaksacyjne, przeciwobrzękowe, profilaktyczne lub pobudzające.

 

Rodzaje masażu w moim gabinecie:

  • Masaż klasyczny
  • Masaż leczniczy
  • Masaż sportowy
  • Masaż bańką chińską

 


 

Masaż klasyczny

jest to wykorzystywanie dotyku w celu wywołania u osoby masowanej dobrego samopoczucia i odprężenia; istnieje kilkanaście technik tego masażu, a we wszystkich przeprowadzane są kolejno: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciskanie, oklepywanie, wałkowanie.

 

Masaż leczniczy

jego celem jest zmniejszenie objawów chorób i urazów, zwłaszcza narządów ruchu, przykurczy mięśniowych, problemów ze stawami i mięśniami; polecany jest także po zakrzepach żył i przy problemach z oddychaniem. Technika przeprowadzania przypomina masaż klasyczny

 

Masaż sportowy

zabiegi tego rodzaju mają za zadanie pomóc w utrzymaniu kondycji i sprawności ciała, a także zapobiegać kontuzjom i urazom; mogą być stosowane zarówno przed, jak i po aktywności fizycznej.

 

Masaż bańką chińską

zabieg polegający na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Stosuje się bańki szklane ogniowe lub bańki gumowe. Rozpoczyna się od nasmarowania ciała olejkiem. Następnie terapeuta przystawia bańkę do wybranego punktu na ciele i przyciska ( bańka gumowa ) lub podpala watę nasączoną spirytusem i włożoną do środka bańki ( bańka szklana ), po uzyskaniu odpowiedniego zassania tkanek następuje masaż. Masaż bańką chińską pozwala: zredukować cellulit (w każdym stadium zaawansowania), przyspieszyć przemianę materii, poprawić ukrwienie, pozbyć się zbędnych substancji toksycznych, zmniejszyć bóle kręgosłupa, zmniejszyć napięcie mięśniowe.

Potrzebujesz pomocy doświadczonego i wykwalifikowanego fizjoterapeuty?