Terapia indywidualna

Terapia indywidualna

Jest to terapia indywidualnie dobrana dla każdego pacjenta. W tej metodzie leczenia zawierają się m.in. metoda Ackermanna – w przypadku problemów z kręgosłupem i stawami obwodowymi, metoda McKenzie – w przypadku kręgosłupa, metoda FDM – tkanki miękkie – powięź, a także każda praca z pacjentem polegająca na indywidualnym doborze ćwiczeń, terapii i postępowania w danym problemie funkcjonalnym pacjenta.

 

Mogą to być schorzenia przewlekłe w postaci stanów zwyrodnieniowych w stawach, czy to kręgosłupa, czy też w stawach obwodowych. Bardzo ważna jest też odpowiednia terapia w przypadku stanów ostrych czy podostrych po przebytych różnego typu urazach. Mogą to być urazy typu złamania kości, skręcenia, zwichnięcia stawów co za tym idzie uszkodzenia tkanek okołostawowych – ścięgien mięśni, więzadeł, torebek stawowych.

 

Są to następstwa urazów sportowych np. w czasie gry w tenisa, czy jazdy na nartach – częsty uraz skręcenie stawu kolanowego. Bardzo narażone są osoby uprawiające dyscypliny sportowe drużynowe typu piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka czy hokej na lodzie, które są sportami mocno kontaktowymi i w związku z tym występuje bardzo dużo urazów.

 

Jednak w naszym życiu wcale nie trzeba narażać się na urazy uprawiając jakąś konkretną dyscyplinę sportową, wystarczy zwykły spacer czy po prostu normalne funkcjonowanie jak praca, nauka w szkole czy robienie zakupów. Również wtedy zdarzają się wypadki losowe, złamania i stłuczenia.

 

W terapii indywidualnej zawiera się również leczenie wad postawy takich jak skrzywienia kręgosłupa : skoliozy, plecy okrągłe, a także wady w obrębie kończyn np. kolana koślawe czy szpotawe, płaskostopie.

Potrzebujesz pomocy doświadczonego i wykwalifikowanego fizjoterapeuty?